VIII. ročník v maľovaní na tričko, ktorý organizovala Arcidiecézna charita Košice, Komunitné centrum Lipany, sa konal dňa 26.10.2015 pod názvom Moja škola.
        Hneď zrána sa zaplnili priestory Centra malými i veľkými žiakmi a študentmi do posledného miestečka. Aj žiaci našej školy Anka Maľariková, Anka Harčaríková z 1.KM a Lukáš Červeňák z 1.IR boli medzi nimi. Stoly hýrili nielen množstvom farieb, štetcov, mištičiek, ale i nadšených tvárí. Všetkým od drobných školákov až po gymnazistov pod rukami na tričkách ožívali rôzne symboly rodiny: Simpsonovci, sovy, štvorlístky, rodičia s deťmi, zemegule... Porotcov zaujala snaha ukázať, že rodina to nie sú len naši rodičia a súrodenci, ale i škola, kde trávime minimálne jednu tretinu dňa. A biele tričká razom neboli biele, ale ožili farbami a pestrými motívmi. Mottá na nich v slovenčine i angličtine dokumentovali, že mladá generácia má nielen vzťah k maľovaniu, ale i k slovenskému či anglickému jazyku.
        Nás teší, že medzi ocenenými bol aj náš účastník Lukáš, ktorý v silnej konkurencii obsadil krásne 3. miesto. Blahoželáme.

Maľariková, Harčaríková