Halový turnaj vo futbale študentov stredných škôl zo Sabinovského okresu -
- 12. novembra 2008.

Dňa 12. novembra 2008 sa uskutočnilo okresné kolo študentov stredných škôl v halovom futbale. Hlavným usporiadateľom bolo Gymnázium Antonína Prídavku v Sabinove.

Okresného kola sa zúčastnili tieto stredné školy:

1. Gymnázium Antonína Prídavku v Sabinove
2. Obchodná akadémia Sabinov
3. Stredná odborná škola v Sabinove
4. Gymnázium Lipany
5. Stredná odborná škola v Lipanoch

Hralo sa systémom každý s každým, 20 minút čistého hracieho času, 4+1, s možnosťou striedania počas celého zápasu hociktorým hráčom. Družstvo tvorilo 10 hráčov.
      Počas celého turnaja bola v hale veľmi búrlivá športová atmosféra. Nepresnými verdiktmi zo strany rozhodcu, ktorý nás očividne poškodil proti OA Sabinov sa hra pritvrdila a nesprávnym vylúčením na 5 minút, sme tento jediný zápas prehrali 0:1, kde gól padol až v posledných sekundách zápasu. Ostatné zápasy sme s prehľadom vyhrali. Proti Gymnáziu Sabinov 3:0, proti SOŠ Sabinov 3:0. Potrápilo nás Gymnázium Lipany, s ktorým sme po zásluhe vyhrali 2:1.
      Chceme vyzdvihnúť kolektív celého družstva, ktorý si navzájom prial a žičil. Celé bremeno zápasov však spočívalo na Gabovi Vagašim v bráne, ktorý podal excelentný výkon a mužstvo evidentne podržal. S prehľadom hral a dirigoval celú hru Vlado Sovič, ktorý drel do úmoru. Bratská dvojica Štefčákovcov, Rišo a Martin sa vzorne dopĺňali a rozhodovali zápasy svojími gólmi. Štandardne dobre zahral Rony Kmec, ktorý bol oporou zadných radov. Výkonmi sa im snažili priblížiť Maroš Kamenec a Dominik Konečný. Lukáš Hegedus a Patrik Dlugoš zsiahli do hry sporadicky, ale do družstva zapadli.
      Týmto víťazstvom na okresnom kole sme získali historický úspech pre SOŠ Lipany. Celé družstvo sa teší na krajské majstrovstvá, ktoré sa uskutočnia 3. decembra 2008 v Sabinove za účasti 12 družstiev z celého Prešovského kraja.

Trénerom družstva bol učiteľ TV, Mgr. Milan Ličšinský.