Študentky všetkých ročníkov odboru kozmetik 7. marca 2016 absolvovali produktový a školiaci seminár nemeckej kozmetickej firmy Heitland Cosmetics, ktorá zaznamenáva dlhoročné úspechy pod záštitou celosvetových ocenení a uznaní, prvenstiev, profesionálnych tradícií, nemeckej pedantnosti a kvality v oblasti výskumu, vývoja, produktov a vzdelávania. Garantkou tejto firmy bola uznávaná odborníčka v kozmetologickej oblasti pani Jana Janíková, ktorá nám predstavila novinky v oblasti kozmetických výrobkov a ošetrení pleti tejto firmy. Prednáška bola spestrená praktickými ukážkami, napr. thalassoterapia, ktorá využíva liečivé účinky z mora, ošetrenie vrások filling systémom so špeciálnymi plničmi vrások a použitím masážneho vráskového grifu, ako veľmi zaujímavá a praktická maska s vysokým obsahom biologicky aktívnych látok bola aplikovaná fleece maska. Na záver praktickej časti odborného školenia bola prevedená ukážka terapie lávovými kameňmi ako veľmi vyhľadávaná a uprednostňovaná medzi širokou škálou klientiek.
        Významnou osobnosťou tohto výborného kozmetického seminára bol pán K. Abkguel zo Švajčiarska, ktorý nám priblížil princíp fungovania laserov a IPL prístrojov pri ošetrovaní pleti s rôznymi poruchami ako starecké škvrny, teleangiektázie, akné a ďalšie vďaka svojim bohatým skúsenostiam ako pracovník Medical Swisse na prestížnej švajčiarskej dermatologickej klinike v Zürichu.
        Sme rady, že sme na našej škole mohli privítať týchto hostí a že nám odovzdali svoje dlhoročné skúsenosti. Najpozornejšia a najaktívnejšia žiačka bola odmenená balíčkom firmy Heitland Cosmetics.
        Program ďalšieho stretnutia je už dohodnutý, na ktoré sa tešíme.

Soňa Kruľáková, III. KM