V stredisku SKI Drienica v dňoch 27.2.-3.3.2017 prebiehal lyžiarsky kurz pre žiakov I.KM triedy štvorročného štúdia a žiakov I.CD a I.IR trojročného štúdia. Zúčastnilo sa ho 26 žiakov našej školy. Účasť na ňom bola podmienená súhlasom rodičov a zdravotnou spôsobilosťou. Vedúcou kurzu bola PaedDr. Silvia Hudečková, inštruktormi boli Mgr. Lukáš Visocký, Ing. Dušan Angelovič, Ing. Miloš Kožuško a zdravotníčkou kurzu bola poverená Sabína Beňadiková. Počas výcviku boli k dispozícii 4 lyžiarske vleky, ktoré žiaci maximálne využívali. Všetci žiaci zvládli techniku jazdy na svahu a techniku jazdy na lyžiarskom vleku.
        Ubytovanie bolo zabezpečené v priestoroch krytého bazéna, nad plavárňou. Strava sa podávala priamo v hoteli Javorna, ktorý bol oproti krytému bazénu, vo vzdialenosti asi 300 m. V rámci teoretickej prípravy žiaci absolvovali prednášky prvej pomoci, nácvik resuscitácie na figuríne, Biely kódex s filmovými lyžiarskymi ukážkami. Žiaci si boli dvakrát po večeri zaplávať, bazén bol, samozrejme, zahrnutý v cene.
        Okrem toho si pozreli aj náučný film a zúčastnili sa aj športového popoludnia v priestoroch Ski bowling, kde si zahrali bowling, biliard a kalčeto.
        Všetci sa vrátili domov zdraví a plní nezabudnuteľných zážitkov.

PaedDr. Silvia Hudečková, vedúca lyžiarskeho kurzu