Daj vzdelaniu zelenú

        V posledných rokoch sa diskutuje o kvalite slovenského školstva i o tom, že pre Slovensko jediná šanca, ako dlhodobo prosperovať a konkurovať, spočíva vo vzdelanej spoločnosti, v ľuďoch, ktorí dokážu inovatívne myslieť a tvoriť.
        Svoj život a svoju budúcnosť majú mladí ľudia len vo svojich rukách. Mali by si definovať to, akými chcú byť a čo chcú dosiahnuť v budúcnosti. Najspokojnejší život vedú tí, ktorí robia to, čo ich baví, napĺňa a v čom cítia, že sú jedineční. Aby sa mohli študenti lepšie rozhodnúť, pripravujú sa pre nich rôzne podujatia.
        Takýmto podujatím bol aj 10. medzinárodný veľtrh vzdelávania PRO EDUCO, ktorý sa konal v dňoch 29.11. - 1.12.2016 v Spoločenskom pavilóne v Košiciach. Študenti, rodičia, učitelia a firmy sa mohli na ňom dobre zorientovať a ukázať mládeži, kam sa treba pozerať a ktoré cesty zvažovať. Tohto veľtrhu sa zúčastnili študenti III.K, IV.KM a II.BNV spolu s triednymi učiteľkami vo štvrtok 1.12.2016. Mali tak možnosť získať informácie, ktoré im pomôžu orientovať sa vo výbere konkrétnej vysokej školy alebo na trhu práce. Teraz je len na nich dať správny smer svojej životnej ceste a vzdelaniu zelenú.

Mgr. Valéria Marčáková