Súťaž „ROZPRÁVKOVÁ MÚZA“ určená vizážistom, bodypaitingerom, kaderníkom a návrhárom pre študentov a dospelých sa konala 7.3.2017 v Košiciach. Organizovala ju Agentúra LeRen Renáty Lenčešovej v spolupráci s OC Galéria v Košiciach. Svoju zručnosť a fantáziu predviedli jednotlivci aj tímy.
        Žiačky Strednej odbornej školy z Lipian z odboru kozmetik pod vedením Mgr. Márie Ščavnickej súťažili v dvoch kategóriách. V kategórii jednotlivec vizážista súťažila žiačka prvého ročníka z odboru kozmetik ako „Zimná kráľovná“ Alena Figulová s modelkou Dominikou Diňovou a umiestnili sa na peknom 2. mieste. V kategórii tím ako „Harley“ súťažili žiačky tretieho ročníka z odboru kozmetik - Jana Blichárová a Patrícia Kulpová s modelkou Simonou Horňákovou z prvého ročníka z odboru kozmetik a umiestnili sa na 4. mieste. Porota hodnotila celkový dojem – šaty, účes, líčenie a maľovanie na telo.
        Sprievodnou akciou súťaže boli aj ukážky cukrárskeho umenia. Žiačky SOŠ Lipany Natália Kupčíková, Janka Huňadyová a Dominika Turáková pod vedením majsterky odborného výcviku Mgr. Anny Počovej zhotovili tortu, ktorej bol udelený titul Najkrajšia rozprávková torta.
        Našim študentkám srdečne blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.

Mgr. Mária Ščavnická, SOŠ Lipany, majsterka OV v odbore kozmetik