Šport

        Počas prvého októbrového dňa sa zúčastnili žiaci našej školy obvodného kola cezpoľného behu v Sabinove. V silnej konkurencii sa naše žiačky (I. Dujavová, G. Hricišinová, J. Blichárová) umiestnili na 3. mieste v súťaži družstiev. V súťaži jednotlivkýň sa nepodarilo Ivane Dujavovej obhájiť prvenstvo z minulého roka, skončila tesne za víťazkou na druhom mieste. V cezpoľnom behu v tomto roku chlapci neuspeli, skončili na štvrtom mieste.
        Piatok 13. je ako “stvorený “na športové podujatie. Výber žiakov z našej školy sa v tento deň zúčastnil obvodného kola vo futsale v Sabinove. Z prisľúbenej účasti desiatich žiakov sa napokon turnaja zúčastnilo len deväť žiakov školy, čo v nemalej miere ovplyvnilo výkon nášho družstva. Prvý zápas odohralo domáce družstvo so žiakmi našej školy, skončil sa v náš neprospech 4:0. Po jednozápasovej pauze nastúpili naši žiaci proti žiakom Spojenej školy Sabinov. Takmer celý priebeh zápasu mali naši žiaci pevne pod kontrolou a viedli až do poslednej minúty, kedy súper z tesnej blízkosti brankovej čiary vyrovnal a zápas skončil nerozhodne 2:2. Posledným súperom našich chlapcov bol výber žiakov z Gymnázia v Lipanoch. Jednoznačne najsilnejšie družstvo na turnaji, ktoré suverenne vyhralo prvé dva zápasy 4:1, sa len veľmi ťažko presadzovalo v hre proti našim. Osem minút pred koncom zápasu nám strelilo gól. Vzápätí po kĺzačke pri obrannom zákroku bol náš hráč vylúčený, a preto sme hrali v oslabení. Najproduktívnejší hráč nášho družstva Marek Nemeš strelil vyrovnávajúci gól. Zápas napokon skončil nerozhodne 1:1. S bilanciou zápasov jedna prehra a dve remízy mali naši žiaci rovnaký počet bodov ako chlapci zo Spojenej školy Sabinov, a tak bolo otázne, kto skončí na treťom mieste. Vzájomný zápas skončil remízou 2:2 a napokon rozhodlo skóre. To, žiaľ, bolo v prospech Spojenej školy o jediný gól. Naši žiaci napokon obsadili 4. miesto. Môžu byť však na seba hrdí, lebo jedine ich výkony dokázali postaviť zo sedadiel prítomných divákov. Veríme, že na ďalších turnajoch budú mať viac šťastia a podarí sa im vybojovať lepšie umiestnenie.
        Medzinárodný deň študentstva. Už z názvu vyplýva, že tento deň je venovaný študentom. Niet asi lepšej možnosti spríjemniť si takýto deň v škole ako športom. Aj preto sa na našej škole konal volejbalový turnaj zmiešaných družstiev, ktoré si mohli navzájom zmerať sily na palubovke. Celý turnaj sa niesol v duchu FAIR PLAY a dobrej nálady. Nakoniec sa doň zapojilo aj družstvo učiteľov a svojím výkon poriadne potrápilo každého súpera. Víťazom turnaja sa stali všetci zúčastnení žiaci i učitelia. Tešíme sa na ďalší ročník volejbalového turnaja MIX.
        V Šarišských Michaľanoch sa konalo koncom novembra obvodné kolo v stolnom tenise žiakov stedných škôl. Našu školu reprezentovali štyria žiaci (K. Špinlér, D. Anraško, A. Bujňák, Ľ. Timčo). Po krásnych výmenách a napínavých zápasoch obsadili ako družstvo tretie miesto. Ďakujeme všetkým za reprezentáciu školy a predvedené výkony.