Športu Zdar!

        Šport je druh pohybu, ktorého účelom je napríklad snaha rekreovať sa alebo aj vylepšiť si zdravie a kondíciu. Výsledkom dlhodobého športovania je vylepšenie fyzickej a duševnej kondície. Je neoddeliteľnou súčasťou vyučovania. V jarných mesiacoch sme sa zúčastnili viacerých športových podujatí a reprezentovali tak nielen svoj talent, ale aj školu a naše mesto.
        Prvým športovým podujatím bolo obvodné kolo žiakov stredných škôl vo futbale. Nás reprezentovalo štrnásť žiakov, ktorí až do poslednej minúty hrdo bojovali o cenné body v každom jednom zápase turnaja. Futbalový turnaj prebiehal v blízkosti našej školy, kde prišli povzbudiť našich žiakov aj ich spolužiaci a spolužiačky. Možno aj preto sa našim chlapcom v takej silnej konkurencii podarilo umiestniť na treťom mieste, k čomu im srdečne blahoželáme!
        Ďalší deň sa súťažilo v inom športe. Pozvanie na turnaj v speedmintone a možnosť reprezentovať našu školu neodmietli Martina Kiššová, Michaela Kaminská a Kristián Špinler. Aj napriek niekoľkým vyhratým zápasom, ich obrovskej snahe a bojovnosti sa im, žiaľ, nepodarilo siahnuť na popredné miesta.
        Ďalšou veľkou výzvou pre žiakov našej školy bolo podujatie pod názvom Armwrestlin cup Gymnázium Lipany. Tento rok to bol už deviaty ročník, kde si zmerali sily v pretláčaní rukou najsilnejší žiaci a žiačky stredných škôl z Lipian, Sabinova a Prešova. Našu školu reprezentoval Marián Nendza, ktorý súťažil v kategórii nad 80 kg. Marián svojou silnou pravačkou síce poriadne potrápil súperov, ale lepšie ako siedme miesto sa mu v ten deň získať nepodarilo.
        V marci sa v Lipanoch uskutočnilo obvodné kolo vo volejbale dievčat stredných škôl. Turnaja sa zúčastnili 4 družstvá z okresu Sabinov (Gymnázium Sabinov, Gymnázium Lipany, Spojená škola Sabinov a SOŠ Lipany). Hralo sa na 2 víťazné sety do 25. Naše dievčatá (P. Andraščíková, D. Angelovičová, I. Bodnárová, A. Bucková, D. Jaššová, J. Marčišovská, P. Miková, S. Dolinská) podávali počas celého turnaja pekné a stabilné výkony a vyhrali nad školami Gymnázium Sabinov a Spojenou školou Sabinov zhodne 2 : 0 na sety. Bohužiaľ, vo finále nestačili nad školou Gymnázium Lipany, naše dievčatá prehrali 2 : 0 na sety a obsadili druhé miesto. Chceli by sme sa poďakovať našim dievčatám za peknú reprezentáciu školy a prajeme im veľa ďalších športových úspechov.
        V Šarišských Michaľanoch sa konalo obvodné kolo v stolnom tenise chlapcov stredných škôl. Turnaja sa zúčastnili 4 družstvá z okresu Sabinov (Gymnázium Sabinov, Gymnázium Lipany, Spojená škola Sabinov a SOŠ Lipany). Naši chlapci (B. Gornek, M. Piskura, E. Stolárik, K. Špinler) skončili na štvrtom mieste.
        Za úsilie reprezentovať našu školu všetkým ĎAKUJEME a prajeme im veľa síl do ďalších zápasov, ktoré prinesú ďalšie športové úspechy.

Športu zdar a telesnej výchove zvlášť!